Facebook | Kontakt

Przepisy na ciasta

Ciasto musi się wyrobić. W cieście można się urobić po łokcie. Ciasto i ciastka to nie to samo. Czym innym jest ciasto na pierogi a czym innym ciasto na niedzielny podwieczorek do kawy. To przez to, że język polski jest taki dziwny … No cóż, tutaj znajdziesz ciasta. Jakie ciasta? Różne ciasta! Nie czepiaj się, tylko czytaj i korzystaj, płacisz tylko ciasteczkami przecież.

Znajdź przepis na 🧁 ciasto!

Jakie są rodzaje ciast?

Wśród różnych rodzajów ciast można wymienić między innymi: biszkoptowe, piernikowe, drożdżowe, kruche, sernikowe, tortowe, babeczki czy muffiny. Każdy rodzaj ciasta ma swoje unikatowe cechy, przeznaczenie i smak. Warto eksperymentować i próbować nowych przepisów, aby odkryć swoje ulubione, ale przede wszystkim z każdym nowym przepisem zastanowić się: po co się daną czynność robi. No chyba, że argument w stylu, Babcia tak robiła Ci wystarczy, to wtedy, rób jak chcesz. :)

Jakie są popularne ciasta?

Jeśli chodzi o popularne ciasta, na szczególne uznanie zasługują: sernik, szarlotka, tiramisu, brownie, takie ciasto objęte cenzurą pokrewne z Bambo, czy budyniowiec. Cieszą się ogromną popularnością i warto nauczyć się je robić samemu, by nie przepłacać oraz zrozumieć, dlaczego tyle kosztują w sklepach.

Jakie ciasta są proste w wykonaniu?

Dla tych z Was, którzy nie mają ochoty spędzać zbyt dużo czasu w kuchni, a chcą cieszyć się ciastami, mam złą wiadomość: tak się nie da. Za to, proponuję wypróbowanie prostych ciast, dla takich co mają dwie lewe ręce do kucharzenia jak autor, są to m.in.: ciasto jogurtowe, placek z owocami, ciasto marchewkowe, szarlotka z kruszonką (to już trudniejsze). Te przepisy są względnie łatwe do wykonania nawet dla początkujących użytkowników kuchennych przestrzeni i gwarantuję, że efekt końcowy będzie … zaskakujący, a może i pyszny.

Zapraszam do regularnego praktykowania prób tworzenia prymitywnych ciast. Mimo wszystkich trudności, jakie to za sobą niesie. Myślę, że warto. Smacznego!

Ciasta / Dodatki do potraw

Ciasto do pierogów

 • Składniki: mąka, 🧂 sól, 🧈 masło.
 • Sprzęt: miska, garnek, stół.
 • Z tych trzech połączonych mocy powstaje ono, 🥟 ciasto na pierogi! Zobacz, jak je przygotować metodycznie, krok po kroku i wypełnij ulubionym farszem. Czy to będzie kapusta, śliwki, grzyby, mięso, szpinak, każdy pieróg to dobry pieróg. Zacznij od ciasta!

  Ciasta / Dodatki do potraw

  Ciasto na knedle

 • Składniki: 🥔 ziemniaki, mąka, mąka ziemniaczana, jajka, sól.
 • Sprzęt: garnek, 🥣 miska, stół.
 • Knedle głównie kojarzą się ze śliwkami. Jednak nikt nie broni zrobić ich z czymkolwiek innym. Z kapustą, jabłkiem, gruszką. Trzeba tylko najpierw zrobić ciasto na knedle. Zapraszam do kuchni!

  Ciasta / Proste desery

  Ciasto budyniowe bez pieczenia

 • Składniki: 🍮 budyń, herbatniki, margaryna, mleko.
 • Sprzęt: garnek, miska, forma do pieczenia.
 • Tak mało jest potrzebne do zrobienia ciasta na popołudniowy deser. Zrób swoje ciasto bez piekarnika!

  Przeglądaj krok po kroku