Buongiorno! Witamy warzywka z rosołku. Prosimy ustawić się w rządku. Nic się nie dzieje. Najpierw strzyżenie 🥗. Potem okłady z bułki. Na koniec gorąca kąpiel. W kolejce jeden za drugim krok po kroku idziemy razem po 🍔 kotlety z warzyw rosołowych.
Przepisy na kotlety wegetariańskie
Jeśli szukasz pomysłów na pyszne alternatywy dla tradycyjnych kotletów mięsnych, to chyba jesteś w dobrym miejscu. Kotlety wegetariańskie to opcja dla osób, które chcą zmniejszyć spożycie mięsa, bo może ich na nie nie stać, a jednocześnie cieszyć się smakiem. Oczywiście nazwa kotlet jest trochę na wyrost, bo w sumie to i tak przypomina placek, ale wiadomo o co chodzi. Na szczęście dużo warzyw (ale coraz mniej) jest tańszych od mięsa, więc jest w czym wybierać.
Znajdź przepis na 🥔🥕🥦🥬 kotlety warzywne!
Z czego można zrobić kotlety wegetariańskie?
Możesz użyć jako bazę ryżu, kaszy, soczewicy, makaronu, fasoli, bobu, ciecierzycy czy nawet tofu. Dodając do tego warzywa, przyprawy i rozmaite dodatki, stworzysz unikalne i pełnowartościowe danie. Ciągle pozostaje pytanie kiedy zaczyna się kotlet a kończą już placki warzywne, ale w sumie kto by się tym przejmował. Nawet kotlet mielony to w sumie nie do końca kotlet, ale o tym kiedy indziej. Warto zapamiętać, że możesz zrobić kotlety wegetariańskie w kształcie plackowym, schabowym albo takim jak klopsy. Grunt, że syci :).
Z czego można zrobić kotlety bez mięsa?
Kotlety bez mięsa można przygotować m.in. z ziemniaków, marchwi, białej fasoli, ciecierzycy, kaszy jaglanej, płatków owsianych czy nawet pieczarek. Kombinacje są praktycznie nieograniczone, dzięki czemu możesz eksperymentować i odkrywać nowe smaki.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować połączenia typu warzywo + wypełniacz + spoiwa.
-
Warzywami składowymi mogą być np.: buraki, szpinak, marchew.
-
Role wypełniacza może pełnić ryż, ziemniaki (jak w kotletach z czerwonej fasoli), kasza, płatki.
-
Natomiast za spoiwo posłuży mąka, bułka tarta, jajka, mleko, napoje roślinne i tak dalej.
Wystarczy tylko wzorem Habsburgów dobrze zaplanować mariaże.
Z czego kotlety warzywne?
Kotlety warzywne to doskonała opcja dla miłośników warzyw, którzy chcą urozmaicić swoje posiłki. Możesz użyć takich warzyw jak marchew, brokuł, cukinia, szpinak, papryka czy dynia. Zazwyczaj lepiej robić kotlety ze „świeżych” warzyw, ale czasem można się posłużyć wcześniej zawekowanymi, na przykład dynią w zalewie. Dodając do tego jajko, bułkę tarta, przyprawy oraz ulubione zioła, stworzysz pyszne i sycące kotlety, które zasmakują wszystkim domownikom. Dokładnie według opisanego wcześniej schematu warzywo, wypełniacz, spoiwo.
Jak zagęścić kotlety warzywne?
Aby zagęścić kotlety warzywne i nadać im odpowiednią konsystencję, warto dodać do masy: bułkę tartą, otręby, płatki owsiane, mąkę kukurydzianą lub ziemniaczaną. Ciągle jest coś nie tak? To dodaj jej więcej :).
Możesz również dodać jajko, które pełni rolę spoiwa i nadaje kotletom odpowiednią strukturę. Pamiętaj, aby dobrze wymieszać składniki, aby kotlety były zwarte także po usmażeniu.
Gotowe kotlety wegetariańskie możesz podać z ulubionymi dodatkami, takimi jak sos jogurtowy, sos grzybowy, sos musztardowy, sos czosnkowy, jakiekolwiek inne sosy ketchup, sałatka czy nawet pieczywo. Smacznego!
Kotlety z mrożonej fasolki szparagowej
Fasolka szparagowa może być nie tylko jarzyną stanowiącą dodatek do obiadu wraz z zasmażką. Nikt jej nie zabronił grać główne skrzypce w orkiestrze zwanej smacznym posiłkiem. Poznaj kotlety z fasolki szparagowej!
Kotlety z czerwonej fasoli
Szybko, prosto bez wyszukanych składników można zrobić kotlety z fasoli na obiad. Fasola może być z puszki! Spróbuj już teraz!